Peeling głowy z Anwen - co daje?

2022-06-08

Wybierając produkty do mycia i pielęgnacji włosów, warto pamiętać, aby zadbać też o skórę głowy. Jej komórki złuszczają się, a nadmierna produkcja sebum sprawia, że stają się bardzo dobrą pożywką dla drobnoustrojów, które mogą powodować powstawanie stanów zapalnych i łupieżu. Aby temu zapobiec, stosuj regularnie szampony peelingujące Anwen. Jak działają i na co zwrócić uwagę?Szampony peelingujące Anwen - jak działają?

To połączenie tradycyjnego szamponu z drobinkami peelingującymi, których głównym zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka i skuteczne usunięcie zanieczyszczeń ze skóry głowy. Szampony peelingujące Anwen sprawiają, że odświeżeniu ulegają włosy na całej długości - od nasady, aż po same końce. Złuszczające działanie drobinek wzmacnia enzym probiotyczny, dzięki czemu szampon działa skuteczniej.

Aby w pełni wykorzystać właściwości szamponów peelingujących Anwen, należy przestrzegać instrukcji ich stosowania. Przede wszystkim ważne jest, aby stosować je raz w tygodniu, jeśli włosy myjesz codziennie lub co około pięć myć. Ważne, aby zabieg był powtarzany regularnie. Szampon peelingujący używamy trochę inaczej, niż zwykły, skupiając się bardziej na skórze głowy. Zawarte w składzie enzymy działają po kilku minutach, dlatego najlepiej w międzyczasie wykonać dokładny masaż skóry głowy, aby zawarte w produkcie drobinki, oczyściły skórę głowy z martwego naskórka.

Jakie szampony wybrać?

W ofercie dostępne są dwie propozycje: Mint It Up i Wake It Up. Pierwsza z nich, Mint It Up, polecana jest do pielęgnacji u osób z przetłuszczającą się skórą głowy. Szampon doskonale oczyszcza i reguluje wydzielanie sebum, co więcej, doskonale sprawdzi się także w męskiej pielęgnacji. Wake It Up jest produktem, który sprawdzi się u osób posiadających wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę. Bardzo dobrze poradzi sobie również w przypadku włosów, gęstych i długich, u których spłukiwanie drobinek jest trudniejsze.

Szampony peelingujące Anwen - czego możesz się spodziewać?

Początkowo efekty stosowania szamponów peelingujących mogą być bardzo subtelne i widoczne jedynie pod mikroskopem. Przede wszystkim usunięte zostają martwe komórki naskórka, które gromadząc się w okolicach mieszków włosowych, mogą powodować stany zapalne. Są za to odpowiedzialne drobnoustroje, dla których takie środowisko jest idealną pożywką. Dzięki tak dokładnemu oczyszczeniu włosy mogą rosnąć prawidłowo i zmniejszone zostaje ryzyko wystąpienia łupieżu.

Kolejną zaletą tego typu produktów jest to, że wydłużają efekt odświeżenia włosów. Nawet po kilku myciach od aplikacji szamponu, skóra głowy pozostaje w dobrej kondycji. Zahamowaniu ulega również nadmierna produkcja sebum, która jest odpowiedzialna za przetłuszczanie się włosów i konieczność częstszego ich mycia. Poczuj, jak Twoje włosy odzyskują zdrowy wygląd, a skóra głowy staje się zdrowsza z każdym dniem!